ERASMUS+ Move green – keep the nature clean

Nosilec projekta (koordinatorski vrtec): Vrtec Miškolin, Ljubljana, Slovenija.

Koordinatorka: Urška Novinič.

Članice projektne skupine: Tanja Stević, Janja, Avguštin, Alenka Dolanc in ravnateljica Edita Feist.

Cilji projekta:

• Izmenjati dobre prakse, metode in izkušnje s področij socialne inkluzije ter trajnostne mobilnosti (skrbi za okolje).
  • Povezati vse vključene otroke in nadgraditi medkulturno ter medgeneracijsko povezovanje.
  • Otroke z zgledom in preko lastnih izkušenj navajati na ustvarjanje varnega in zdravega življenjskega okolja.
  • Otroke, njihove starše in okolico ozaveščati o pomenu spreminjanja trendov v prometu.
  • Predstavitev in izmenjava dobre prakse vključevanja otrok s posebnimi potrebami (govorno-jezikovne motnje, motnje avtističnega spektra) v dejavnosti na temo trajnostne mobilnosti.
  • Aktivno sodelovati s partnerskimi vrtci iz Italije, Grčije, Estonije in Srbije.
  • Pridobljeno znanje, izkušnje in primere dobrih praks predstaviti vsem strokovnim delavcem Vrtca Miškolin.

Vse aktivnosti projekta si lahko ogledate na:

Predstavitev Erasmus+