Splošno

Vrtec Miškolin

Spoštovani starši

Spletna stran Vrtca Miškolin je namenjena Vam staršem, da boste informirani o organizaciji in poteku življenja v Vrtcu Miškolin.

Smo majhen vrtec na koncu mesta, vendar imamo veliko srce. Pojdimo z otroci na pot v vesolje. Vesolje polno ljubezni, spoštovanja in odgovornosti. Tam bomo skušali otroštvo obvarovati pred »packarijami« življenja in okrepili otroštvo z razvijanjem značaja in razuma.

Zavedati se moramo, da otrokova pravica ni samo, da se rodi zaželjen in da preživi, temveč da živi polno in srečno življenje.

Vsak začetek je težak, a odločilen za otrokov razvoj. Ljubezen in varnost, družinska veriga, ki se ne more pretrgati, veselje nad odkrivanjem in mnogi uspehi, dajejo otroku možnosti, da se v pravem pomenu besede, postavi na lastne noge.

Sposobnost, da deluješ v ljubezni in z njo, da si nenasilen, širokosrčen in da spoštuješ pravice in potrebe drugih, izhaja iz tega, da sta ti bila v otroštvu naklonjena širokosrčna in nežna ljubezen ter spoštovanje.

Sporočila otroku

VERJAMEM VATE, ZAUPAM TI, VEM, DA ZMOREŠ, RAD TI PRISLUHNEM, MISLIM NATE, VELIKO MI POMENIŠ.

OTROCI PREKO LJUBEZNI IN SPREJEMANJA SPOZNAJO, VREDNOTIJO IN CENIJO OBČUTEK LASTNE VREDNOSTI.

VSI ODRASLI SMO BILI ENKRAT OTROCI, TODA LE REDKI OD NAS SE TEGA SPOMINJAJO.

Zaključek

Želimo si, da vaši otroci iz vrtca odidejo z lepimi in prijetnimi spomini ter da se s pozitivno izkušnjo o sebi in drugih razvijajo v zdrave, odgovorne in ustvarjalne osebe.

Da lahko dosežemo zastavljene cilje, mora med nami in vami vladati sodelovanje, razumevanje, kar je pogoj za uspešno vzgojo, vaših otrok.

Ravnateljica Vrtca Miškolin:

Edita Feist

Poslanstvo, vizija in vrednote

Poslanstvo

Vzgojiti otroka v samostojnega, radovednega, ustvarjalnega, z neodvisnimi načini razmišljanja, sprejemanje sebe in drugega.

Vrednote

SPOŠTOVANJE – se poslušamo, smo strpni, odkriti, pošteni,zaupljivi,priznamo drugačnost, iščemo skupne poti

MEDSEBOJNA POMOČ – spodbujamo drug drugega k doseganju boljših rezultatov in ustvarjalnosti, znamo biti solidarni,skrb drug za drugega in okolja

Vizija vrtca Miškolin

OTROK – je enkratno bitje, s sebi lastnimi razvojnimi in individualnimi značilnostmi, je bitje, ki doživlja otroštvo kot posebno in izjemno pomembno obdobje lastnega življenja.

DRUŽINA – OTROK je najtesnejša vez in nenadomestljivo prvo socialno in čustveno okolje, ki v sebi združuje srečo sodoživljanja in odgovornost zagotavljanja možnosti za otrokovo vzgojo in razvoj.

VRTEC – OTROK je strokovna naravnanost k spoznanju družboslovnih, humanističnih in naravoslovnih ved o otrokovem razvoju in učenju in je odnos, preko katerega se dopolnjujejo izkušnje družine.
Z našim poštenim in iskrenim odnosom do dela in otrok se bomo v vrtcu vsi dobro počutili (vizija vrtca v okviru mreže učečih se vrtcev 2005/2006).