ERASMUS+

PROJEKT ZELENO SRCE - GREEN HEART

ERASMUS+

Vrtec Miškolin bo v dve leti trajajočem projektu Erasmus+ (2020-2022) kot partnerski vrtec. Sodelovali bomo s petimi vrtci: z Vrtcem Črnuče, ki je tudi koordinatorski vrtec, ter z vrtci iz Turčije, Bolgarije, Litve in Grčije.

S projektom Zeleno srce – Green heart bomo uresničevali zadane cilje naše projektne naloge, ki se povezuje z letošnjo rdečo nitjo vrtca in temelji na bivanju otrok v naravi. Glavni cilj projekta je, da otroci čim več časa preživijo na prostem, še posebej v gozdu ali na drugih zelenih površinah, ne glede na vremenske pogoje. Z gibanjem, raziskovalno igro, aktivnim učenjem in izvajanjem dejavnosti z vseh področij kurikuluma na prostem bodo otroci pridobili na vseh področjih razvoja: miselnem, telesnem in socialno-čustvenem.

Sodelovanje s partnerskimi vrtci nam bo prineslo nova znanja, izmenjavo dobrih praks ter seveda prenos pridobljenega znanja in izkušenj na vse strokovne delavce v vrtcu, še posebej pa na naše male miškoline.

Koordinatorica: Urška Novinič

vrtec.miskolin@guest.arnes.si