PRVIČ V VRTEC

Vstop v vrtec je pomeni veliko spremembo v življenju otroka in staršev. Da bi omogočili otrokom čim lažji potek vključevanja v novo okolje, po podpisu pogodb, predvidoma v mesecu juniju, organiziramo srečanje s starši, kjer predstavimo način dela, organizacijo vrtca in priporočila za uvajanje otroka v vrtec.

Priporočamo tudi, da se nekaj dni pred vstopom otroka v vrtec, srečate na individualnem pogovoru z otrokovo vzgojiteljico. Pogovorili se boste o vašem otroku, njegovih navadah in značilnostih in se dogovorili, kako bo potekalo uvajanje.

Uvajanje otroka v vrtec temelji na načelu postopnosti, zato si vzemite vsaj nekaj prostih dni, da boste lahko nekaj časa preživeli v vrtcu z otrokom in nato otroka pustili krajši čas tudi samega.

Začetne težave bodo minile, ko bo se bo otrok navezal na odrasle osebe v skupini in se bo počutil varnega v novem okolju. Za to pa potrebuje čas in potrpežljivo vztrajanje odraslih okrog njega.