EKO VRTEC

ekoakcijski načrt 2018-19

EKOVRTEC (EKOŠOLA) http://www.ekosola.si/ je sestavni del prizadevanj Evropske unije za okoljevarstveno izobraževanje.

Projekt Ekovrtec kot način življenja je program, ki uvaja načrtno in celostno okoljsko vzgojo v vrtce. V program se lahko vrtec vključi kot celota (strokovni delavci, otroci in starši, tehnično osebje, predstavniki lokalnih oblasti, …). Program temelji na odgovornem odnosu do okoljskega izobraževanja, ki ni le posredovanje in pridobivanje znanja, ampak dejavno spreminjanje kulture obnašanja in ravnanja. S projektom Ekovrtec kot način življenja se gradijo vrednote za odgovoren način našega bivanja na tem planetu.

Eko programski svet Vrtca Miškolin, ki ga sestavljajo predstavniki strokovnih in tehničnih delavcev ter predstavnica staršev, po potrebi (akcije) pa tudi predstavnik lokalne skupnosti, sledi usmeritvam navedenim v LDN Eko vrtca in Vrtca Miškolin ter ciljem zdravega načina življenja ter vzgoje za odgovoren odnos do soljudi, okolja v katerem živimo in narave kot življenjskega prostora. Skrbimo za zagotavljanje pogojev za privzgajanje pozitivnega in trajnostnega odnosa do okolja tudi z varčevanjem energije in naravnih virov. Nekatere dejavnosti načrtujemo tako, da jih izvedemo v naravnem okolju v ekosistemih, ki povezujejo človeka, živali, rastline in neživo naravo.

Ekokoordinatorici Marinka Svetek in Marta Kocjančič

Eko šola Miškolin