POOBLASTILO ZA PREVZEM OTROKA

5. odstavek 91. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1-UPB3, Ur. l. RS, št. 25/2006) v poglavju V.¨Varstvo udeležencev cestnega prometa¨ določa: Otroci morajo imeti na poti v vrtec ter domov spremstvo polnoletne osebe. Spremljevalci so lahko tudi otroci, starejši od 10 let in mladoletniki oziroma mladoletnice (v nadaljnjem besedilu: mladoletniki), če to dovolijo starši, posvojitelji oziroma posvojiteljice (v nadaljnjem besedilu: posvojitelji), skrbniki oziroma skrbnice (v nadaljnjem besedilu: skrbniki) oziroma rejniki oziroma rejnice (v nadaljnjem besedilu: rejniki) otroka.

6. člen Pravilnika o varnosti otrok Vrtca Miškolin v poglavju IV. ¨Ukrepi pri dnevnem prihajanju in odhajanju otrok¨, določa: Delavci zavoda, ki dnevno spremljajo prihajanje in odhajanje otrok iz zavoda, morajo otroka osebno sprejeti in ga pri odhodu prepustiti v oskrbo le staršem, drugim osebam pa le, če predložijo pisno pooblastilo staršev. Otroci, ki obiskujejo zavod, morajo na poti do zavoda in iz zavoda imeti spremstvo.